Aerem 21

Aerem-21; bulunduğu asansör, giyinme kabini, tuvalet gibi kapalı ortamlarda yüzey ve hava sterilizasyonunu sağlayarak virüs, bakteri ve mantarların canlıdan canlıya geçme riskini en aza indirir.

Detay: Aerem-21 birbirinden bağımsız iki UV-C ışığa sahiptir. Bu ışıklar biri ortamda canlı olmadığı esnada çalışırken diğer ışık ise üzerinde bulunan sensörler yardımıyla ortama canlı girmesi ile birlikte aktive olur. 

Ortamda canlı olmadığı esnada çalışan ve açık haznede yer alan UV-C ışık, yüzey sterilizasyonu sağlar. Ortama canlı girmesi ile birlikte aktive olan ve kapalı haznede yer alan UV-C ışık ise sensörler yardımıyla tetiklenir ve içerisinde bulunan fanlar yardımıyla ortamdaki havayı içerisinden geçirerek ortamın havasını sürekli olarak sterilize eder. Bu sayede UV-C ışığın zararlı etkilerinin ortamda bulunan canlıya geçme olasılığı ortadan kaldırılırken hem hava hem de yüzey sterilizasyonu sağlanmış olur.

Hava – Yüzey Sterilizasyonu Neden Önemlidir?

Asansör, tuvalet, prova kabini gibi dar ve kapalı alanlar gün içerisinde çokça kullanılmaktadır. Bu nedenle bu tarz alanlarda sosyal mesafe etkin bir şekilde sağlanamamaktadır.

Özellikle düğmelerine gün içerisinde birden fazla kişinin temas ettiği ve aynı anda birden fazla kişinin kullandığı asansörlerin sterilizasyonlarının insan eliyle sağlanması mümkün değildir.

İşte tam da bu sebeplerle dar ve kapalı alanların sterilizasyonunun sağlanması önem kazanmaktadır. Bu sterilizasyonun en ekonomik ve hızlı yolu ise UV-C ışığına sahip olan Aerem-21’dir. Ürünümüz, siz kullanıcılarımız asansör gibi dar ve kapalı alanlar içerisindeyken sürekli olarak hava – yüzey sterilizasyonunu sağlamaktadır.

UV-C Işık Mikroorganizmaları Nasıl Yok Eder ?

Hücresel DNA’larca absorbe edilen UV radyasyon enerjisi, bitişik timin bazları arasında kimyasal kovalent bağlar oluşturarak timin dimerlerini meydana getirir. Bu UV nedeniyle oluşan timin dimerleri DNA iplikçiklerinde katlanmaya neden olur. Sonuç olarak, DNA’nın doğal helikal yapısı bozulur ve hücre bölünmesi öncesi kromozom replikasyonunu güçleşir, genlerin transkripsiyonu ve ekspresyonu yapılamaz. Kromozom replikasyonu yapılabilse bile üreyemeyen hücreler ortaya çıkacaktır. Ortaya çıkan bu timin dimerleri hücresel UV hasarının başlıca mekanizmasını oluşturur. Timin dimerleri yaşamsal fonksiyonları olan genlerde görüldüğünde, DNA replikasyonunu engellemesi sebebiyle öldürücüdür.

Bir başka anlatımla; UV-C ışık, virüs, bakteri, mantar gibi mikroorganizmaların DNA ve RNA yapılarını bozarak etkisiz hale getirir.

Teklif Al